Home Biz Kimiz

Biz Kimiz

Biz Kimiz

Web sitemiz ülkemizdeki güvenlik duvarı cihazları ile ilgili türkçe kaynak  eksikliklerini gidermek kurulmuştur. Sitemizin ama güvenlik duvarları konusundaki bilgilerini Türkçe olarak paylaşmak isteyen kişilere bir platform oluşturmaktır.  Bu sayede sektöre yeni başlayan ve yeterli seviyede yabancı dil bilgisi olmayan kişilere yol göstermektir.

Sitemize destek olmak isteyen kişi ve kurumları her zaman bekliyor olacağım. Sitemize destek olmak isteyenler iletişim formu, e-posta veya whatssapp üzerinden bize ulaşabilirler. 

Sitemizde öncelikle olarak Ülkemizde çok kullanılmakta olan güvenlik duvarları ile ilgili paylaşımlar yapılacaktır.  Sophos XG Firewall, Fortigate, Palo Alto, Sonicwall, Watchguard vb ürünler ile ilgili yaplaşımlar yapılacaktır. Bu global ürünler dışında da yerli ürünlerimiz hakkında da bilgiler verilecektir.

İlhan ÇİÇEK

Bilgisayar Mühendisi

Firewall Destek Merkezi

E-posta : kalben@kalbenbilisim.com

Whatssapp : 0 545 355 98 67

 

Yazarlarımız 

İlhan ÇİÇEK

İlhan ÇİÇEK

İlhan ÇİÇEK, 1983 yılında Ankara’da doğdu. Üniversite öncesi eğitimini Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Kırgızistan – Türkiye Manas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren Ağ ve Sistem Uzmanı, Ağ Yöneticisi, Teknik Servis Müdürü, Ağ Mühendisi olarak çeşitli kurumlarda çalıştı. Nisan 2022’den günümüze ASIR Digital Bilgi Sistemlerinde BT Ağ  ve Güvenliği Uzmanı olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu sertifikalar : CCNA Routing and Switching,CCNP Routing and Switching, Sophos Certified Architect ,Sophos Certified Engineer Sophos Certified Technician. İlgi alanları : Kablolu ve Kablosuz Ağlar (Aruba, Cisco, HP, HPE, Huawei, Juniper,3Com), NAC Sistemleri (Cisco ISE, 802.1x), Firewall (Fortigate, Sophos, PaloAlto, Pfsense, Sonicwall)

 

 

Ahmet Bakla

Ahmet Bakla

Ahmet Bakla, 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Kasım 2016’dan itibaren ASIR Digital Bilgi Sistemlerinde Ağ Mühendisi olarak çalışmaktadır.
Sahip olduğu sertifikalar : ACMA , ACMP , ACSA , NSE 4 , Sophos Certified Architect ,Sophos Certified Engineer Sophos Certified Technician , Palo Alto Strata Associate , H3C Certified Network Engineer – H3CNE
İlgi alanları : Kablolu ve Kablosuz Ağlar (Aruba, Cisco,HPE, Huawei),Firewall (Fortigate, Sophos, PaloAlto)

 

Sinan Osman

Sinan OSMAN, 1992 yılında Samsun’da doğdu. Doğduktan itibaren İstanbul’da yaşadı. Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2011-2016 arası İstanbul, sonrasında ise Tekirdağ’da çeşitli bilişim firmalarında çalıştı. Şu an EFA Bilişim Tekirdağ şubesinde Sistem Destek Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu sertifikalardan bazıları; MCSE, MCSA, MCP, WatchGuard Technical Certification, Sophos Central Endpoint and Server Engineer, Fortinet Network Security Associate 1-2-3

 

 

Kalben Bilişim

Firewall Destek Merkezi  bir  İlhan ÇİÇEK Projesidir.

Editör seçimi

Son Yazılar

©2022 Firewall Destek Merkezi. Bütün hakları saklıdır.