Home Fortigate Fortigate Security Fabric

Fortigate Security Fabric

by İlhan ÇİÇEK
0 comment
Fortigate Security Fabric

Bu videomuzda sizlere Sinan Balcı hocanın anlatımıyla Fortigate security fabric nedir gösterilecek.  Sinan Balcı’nın youtube sayfasını takip edebilir ve yeni paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz.

Fortinet Güvenlik Duvarı, kuruluşunuza akıllı, güçlü ve sorunsuz bir güvenlik sunmasına olanak sağlayan, vizyoner bir yaklaşım sunar. Fortinet ağınız için uçtan uca koruma sağlamak için entegre edilebilen, analiz edilebilen ve yönetilebilen entegre güvenlik dokuması olarak birlikte çalışmak üzere tasarlanan uç noktalar, erişim noktaları, ağ elemanları, veri merkezi, uygulamalar, bulut ve veriler için güvenlik çözümleri sunar. 

Güvenlik Kumaşındaki (Security Fabric) tüm unsurlar, politika, tehdit istihbaratı ve uygulama akışı bilgilerini paylaşmak için bir ekip olarak birlikte çalışır. Bu işbirlikçi yaklaşım, ağ görünürlüğünü genişletir ve gerçek zamanlı olarak hızlı tehdit algılaması ve ağın hangi kısmının ele geçirilmiş olursa olsun, koordineli bir yanıtı başlatma ve senkronize etme yeteneği sağlar. Güvenlik Duvarı, ağınızın etkilenen cihazları, bölüm ağ bölümlerini otomatik olarak görmesini ve dinamik olarak izole etmesini, kuralları güncellemesini, yeni ilkeleri çıkarmasını ve kötü amaçlı yazılımları kaldırmasını sağlar.

Güvenlik Kumaşı, tüm saldırı yüzeyini kapsayacak ve ağınıza tam bir görünürlük sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Güvenlik ve ağ aygıtları arasında tehdit istihbaratı toplamanıza, paylaşmanıza ve ilişkilendirmenize, ilkeleri merkezi olarak yönetmenize ve yönetmenize, kaynakları otomatik olarak uygulamak için kaynakları otomatik olarak eşitlemenize ve genişletilmiş ağda herhangi bir yerde algılanan tehditlere verilen yanıtı koordine etmenize olanak tanır. Birleşik yönetim arabirimi, ağınızın güvende olduğundan emin olmanızı sağlayacak olan Güvenlik Duvarı’ndaki ortak güvenlik uyarıları, öneriler, denetim raporları ve tam politika denetimi sağlar.

You may also like

Kalben Bilişim

Firewall Destek Merkezi  bir  İlhan ÇİÇEK Projesidir.

Editör seçimi

Son Yazılar

©2022 Firewall Destek Merkezi. Bütün hakları saklıdır.