Home Palo Alto Palo Alto Firewall Zone Ayarları

Palo Alto Firewall Zone Ayarları

by İlhan ÇİÇEK
0 comment
Palo Alto Firewall Zone Ayarları

Palo Alto Firewall Zone Ayarları

Bu videomuzda sizlere Palo Alto Firewall Zone Ayarları’ ndan bahsedeceğiz. Güvenlik nedenleriyle ağınızı bölümlere ayırmak için kullanılan güvenlik bölgeleri kavramı tanıtılmaktadır.

Çok çeşitli dağıtım seçeneklerini desteklemek için, PAN-OS yazılımı farklı bölge türleri ve arabirim türleri içerir. Her bölge türü belirli arabirim türlerini destekler. Beş bölge türü ve destekledikleri arabirim türleri burada gösterilmiştir. Farklı bölge ve arabirim türleri, farklı fiziksel güvenlik duvarı arabirimlerinde kullanılıyorsa, aynı güvenlik duvarında aynı anda kullanılabilirler.

Güvenlik ilkesi kuralları trafiği denetlemek ve günlüğe kaydetmek için bölgeleri kullandığından, yapılacak ilk işlemlerden biri bölgeyi adlandırarak ve bölge türünü belirterek bölgelerinizi ayarlamaktır. Uygun türdeki arabirimler zaten yapılandırılmışsa, bu arabirimleri oluşturduğunuz bölgelere atayabilirsiniz.  Ancak, bölgeye daha sonra arabirimler ekleyebilirsiniz. Bir bölgeye atanmamış arabirimler trafiği işlemez. Her arabirim yalnızca tek bir bölgeye atanabilmektedir.

 

 

You may also like

Kalben Bilişim

Firewall Destek Merkezi  bir  İlhan ÇİÇEK Projesidir.

Editör seçimi

Son Yazılar

©2022 Firewall Destek Merkezi. Bütün hakları saklıdır.