Home Sophos Sophos XG Firewall Yönetim Şekilleri

Sophos XG Firewall Yönetim Şekilleri

by İlhan ÇİÇEK
0 comment
Sophos XG Firewall

Sophos XG Firewall Yönetim Şekilleri

Bu yazımız da Sophos XG Firewall Yönetim Şekilleri konusundan bahsedeceğiz. Sophos XG Firewall cihazımızı 3 şekilde yönetebiliriz.

Sophos XG Firewall cihazımıza aşağıdaki yöntemler aracılığıyla erişilebilir ve yönetilebilir.

  1. Admin Console ( Yönetici Konsolu) : Yönetici Konsolu, Yöneticinin Cihazı yapılandırmak, izlemek ve yönetmek için kullanabileceği web tabanlı bir uygulamadır.
  2. Command Line Interfaces(Komut Satırı Arabirimi – CLI): Komut Satırı Arabirimi (CLI) konsolu, yönetmek için bir araç koleksiyonu sağlar. Aygıtın belirli bileşenlerini izleyip ve denetleyebilirsiniz.
  3. Sophos Firewall Manager (SFM)(Güvenlik Duvarı Yöneticisi (SFM)) :Dağıtılmış Sophos cihazları tek bir Sophos kullanılarak merkezi olarak yönetilebilir .

Admin Console ( Yönetici Konsolu) :

Yönetici Konsolu, Yöneticinin Cihazı yapılandırmak, izlemek ve yönetmek için kullanabileceği web tabanlı bir uygulamadır. Web tarayıcısını kullanarak herhangi bir yönetim bilgisayarından HTTP veya HTTPS bağlantısı kullanarak cihazın Yönetici Konsolu’na bağlanıp erişebilirsiniz:

1.HTTP login: http://172:16:16:16:4444
2.HTTPS login: https://172:16:16:16:4444

Command Line Interfaces(Komut Satırı Arabirimi – CLI):

CLI konsolu, cihazın belirli bileşenlerini yönetmek, izlemek ve kontrol etmek için bir araç koleksiyonu sağlar. Cihaz aşağıdaki bağlantılarla uzaktan erişilebilir:
1.Remote login Utility – TELNET login
2.SSH Client (Serial Console)
Sorunları gidermek ve ağ sorunlarını teşhis etmek için CLI konsolunu kullanabilirsiniz.

Sophos Firewall Manager (SFM)(Güvenlik Duvarı Yöneticisi (SFM)):

Dağıtılmış Sophos cihazları, tek bir Sophos Güvenlik Duvarı Yöneticisi (SFM) Cihazı kullanılarak merkezi olarak yönetilebilir ve MSSP’ler ve büyük işletmeler için yüksek düzeyde güvenlik sağlar. SFM cihazı aracılığıyla cihazları izlemek ve yönetmek için şunları yapmanız gerekir:

1. Sophos Cihazında SFM yapılandırın.
2. Sophos Cihazını SFM ye entegre edin.
Cihazları ekledikten ve bunları gruplar halinde düzenledikten sonra, tek cihazı veya cihaz gruplarını yapılandırabilirsiniz.

 

 

You may also like

Kalben Bilişim

Firewall Destek Merkezi  bir  İlhan ÇİÇEK Projesidir.

Editör seçimi

Son Yazılar

©2022 Firewall Destek Merkezi. Bütün hakları saklıdır.