Home Genel Yeni nesil firewall cihazları

Yeni nesil firewall cihazları

by İlhan ÇİÇEK
0 comment
Firewall Nedir ?

Yeni nesil firewall cihazları

Bu yazımızda sizlere Yeni nesil firewall cihazları hakkında bilgi vereceğiz. Bu gartner raporlarına göre hazırlanmış bir listeyi aşağıda bulabilirsiniz :

Sophos XG Firewall

Sophos XG Firewall, bilinmeyen tehditleri engeller, güvenliği ihlal edilen sistemleri yalıtarak güvenlik olaylarına otomatik olarak yanıt verir ve ağdaki gizli kullanıcı, uyugulama ve tehdit risklerini ortaya çıkarır. Ayrıca senkronize güvenlik, bir web uygulaması güvenlik duvarı, e-posta koruması, fidye yazılımı koruması, oltalama önleme ve güvenli bir ağ geçidi içerir. Hedef pazarı küçük ve orta ölçekli şirketlerdir.

Fortinet FortiGate

Fortigate yeni nesil güvenlik duvarları güvenlik işlemcileri, tehdit istihbarat güncellemeleri ve otomatik azaltmayı kullanır. Güvenlik duvarları ağ, uç nokta, uygulama, veri merkezi, bulut ve erişim katmanı ve üçüncü taraf çözümlerine yönelik diğer Fortinet güvenlik ürünleri ile entegre olur. Hedef pazarı orta ve büyük ölçekli şirketlerdir.

Palo Alto Networks PA Series

Palo Alto Networks PA serisi PAN-OS’de çalışır. Uygulamaya, uygulama işlevine, kullanıcıya ve içeriğe bağlı olarak şifreli trafik dahil olmak üzere tüm trafiği sınıflandırırlar. Modeller alt  PA-200’den üst PA-7000’e kadar çeşitlilik gösterir. Tüm sektörlerde kullanılabilir.

Barracuda F-Series

Barracuda NextGen Firewall F-Serisi, hibrit bir ağı merkezde, bulut konumunda ve her WAN uç noktasında korumak için tasarlanmış bir donanım, sanal ve bulut tabanlı cihaz ailesidir. SD-WAN yetenekleri ile layer 7 uygulama kontrolü, saldırı önleme, web filtreleme, kötü amaçlı yazılım ve gelişmiş tehdit korumasu, anti-spam ve ağ erişim kontrolünü entegre eder. Hedef pazarı orta ve büyük işletmelerdir.

Juniper Networks SRX

Juniper NEtworks SRX Serisi Servis Ağ Geçitleri, Juniper Sky Advanced Tehdit Önleme bulut tabanlı hizmet ve üçüncü taraf GeoIP özet akışlarındaki bilgileri kötü amaçlı etkinlikleri engellemek için birleştirir. Ağ geçitleri ayrıca derin paket denetimi (DPI) yapabilir ve rol tabanlı erişim ilkelerini uygulayabilir. Güvenlik duvarları küçük işletmeleri ve hizmet sağlayıcıları destekleyebilir.

Forcepoint NGFW

Forcepoint NGFW, güvenlik ekiplerinin, ister kurum içi isterse yönetilen bir sunucu sağlayıcısı aracılığıyla olsun, binlerce güvenlik duvaru, VPN ve IPS’yi hızla dağıtmasını, izlemesini ve güncellemesini sağlar. Yüksek kullanılabilirlikli kümeleme ve SD-WAN ağı içerir. Güvenlik duvarı, kullanucu ve veri korumasunun yanı sıra bulut ve erişim ağ geçidi güvenliğini kapsayan Forcepoint insan noktası sistemi ile birlikte çalışır. Hedef pazar olarak dağıtılmış işletmelerdir.

Makalenin Orjinali için tıklayınız.

You may also like

Kalben Bilişim

Firewall Destek Merkezi  bir  İlhan ÇİÇEK Projesidir.

Editör seçimi

Son Yazılar

©2022 Firewall Destek Merkezi. Bütün hakları saklıdır.